YENİ PROGRAMLARIMIZ HAKKINDA BİLGİ ALMAK İÇİN LÜTFEN İLETİŞİME GEÇİNİZ


Veli ve Katılımcı Yorumlarına Ulaşmak İçin Tıklayınız

5-6 Yaş Yaratıcı Drama Kursu

image17

Evin güvenli ortamından çıkma zamanı geldi. Artık miniğiniz 5 yaşında. Sadece sizinle oynamak değil, arkadaşları olsun istiyor. Sonsuz bir hayal gücü ve bitmek tükenmek bilmeyen bir enerjisi var. Yaratıcı Drama ona güven içinde keşfetme imkanı sunuyor. Duygularını tanımayı, arkadaşlarıyla iletişim kurmayı öğreniyor. Dahası arkadaşlarının da duyguları olduğunu, kimi arkadaşlarının kendisine benzediğini, kimi arkadaşlarının kendisine hiç benzemediğini, hepimizin farklı, farklılıklarla güzel, sevilesi olduğumuzu.... Anlıyor! Hem de tüm bunları ona kimse anlatmadan anlıyor. Yaratıcı Drama ile yaşayarak, oynayarak, doğaçlayarak anlıyor. Tabii ki eve geri götürürken sıkıntılar çıkarabiliyor :) 

7-9 Yaş Yaratıcı Drama Kursu

image18

Okul yılları başladı. Okuma yazma öğrenildi. Okuduğu kitaplar sayıldı, güzel yazıyor mu bakıldı, arkadaşlarıyla arası nasıldı? Parmak kaldırdı mı? İçine mi kapandı? Dışarı mı açıldı?..... Bitmek bilmeyen anne baba sorularımız için  yeni bir dönem başladı. 7-9 Yaş Yaratıcı Drama Programımızda, çocuğumuz kendini keşfetmeyi öğrenir. Yetenekleri olduğunu fark eder. Her arkadaşının farklı yetenekleri olabileceğini kabul eder. Başarma isteği ile kötü hırsın aynı şey olmadığını öğrenir. Arkadaşının başarısını alkışlayabilme eşiğini atlar. Büyür... Mutlu bir birey olma yolunda hayal kurmanın önemini kavrar. Dünyaya adını yazdırmış olan mucitleri tanır, onlardan biri olabileceğine inanır. Çözüm odaklı düşünür. Başarmanın göreceli olduğunu keşfeder. Küçücük kalbi kocaman hayallerle dolar. Oynar, coşar, sever, öğrenir, kendine güvenir. Kendini olduğu gibi kabul eder... 

10-12 Yaş Yaratıcı Drama Kursu

image19

Büyümeye devam... Ergen olma yolunda ilerliyoruz. Artık daha çok dikkat çekmek, kendimizi daha çok ifade etmek, sınırlarımız olduğunu herkese kabul ettirmek istiyoruz. Kafamızda binbir soru. Sınavlar, arkadaşlar, ileriye dönük planlar... Yaratıcı Drama tüm bu karmaşa içinde bir nefes alma durağı. Burada kuş bakışı bakıyoruz hayatlarımıza. Aile ve okul ilişkilerimizde daha yapıcı olabilmeyi, cesur hayaller kurabilmeyi, kendimize güvenmeyi, çözüm odaklı düşünebilmeyi, ekip çalışması yapabilmeyi öğreniyoruz. Başarının ne olduğunu sorguluyoruz. Sorular soruyoruz... Eğlenerek, doğaçlayarak, yaşayarak öğreniyoruz. 

Yaratıcı Drama Liderliği Kursu

image20

Bu program Yaratıcı Drama Lideri (Eğitmeni) olmak isteyen, en az orta öğretim kurumları mezunu adaylar için hazırlanmıştır.

Program süresi 320 saattir.

Programı bitiren kişi Milli Eğitim Bakanlığı onaylı, Yaratıcı Drama Lideri  Sertifikası alabilir ve bu sertifika ile özel-devlet okullarında, kreş ve anaokullarında  yaratıcı drama eğitmeni (Lideri) olarak çalışabilir. 

Bu program katılımcının aşağıdaki  alanlarda gelişimini hedefler:

1-Yaratıcı Drama ile ilgili kavramları bilmesi,

2-Yaratıcı Drama, eğitim, sanat ve diğer disiplinler arasında ilişki kurması,

3-Yaratıcı Dramanın boyutlarını ve ögelerini bilmesi,

4-Yaratıcı Dramaya ilişkin yerli ve yabancı alan yazınına hakim olması,

5-Yaratıcı Drama Liderliği mesleğinin yeterlik alanını bilmesi,

6-Eğitmenlik-Liderlik uygulama becerisi kazanması,

7-Yaratıcı Dramayı derslerde yöntem olarak kullanması,

8-Yaratıcı Dramayı bir ders olarak yürütebilecek beceri kazanması,

9- Yaratıcı Dramayı kullanarak yeni programlar geliştirmesi,

10- Çocuk oyunu konusundaki kavramları bilmesi,

11-Çocuk oyunlarını uygulama konusunda beceri sahibi olması.